• Русский

Оздоблення камінів. Оберіть свій варіант.

Вогонь зачаровує і притягує нас. Можна довго міркувати про печерних предків і атавізм цього явища, але чи варто? Ми знаємо, що живий вогонь заспокоює і знімає напруження – все інше вторинне. Популярність камінів пов’язана з цим простим фактом і не випадково все частіше їх можна зустріти не тільки в приватних будинках, але і в деяких міських квартирах.

Побудувати камін – то півсправи. Справжнім «храмом вогню» він стане тільки після оздоблення, а доти … це тільки «заготовка» для нього. Видів оздоблення існує не так вже й багато, то спробуємо розібратися і зрозуміти – який саме варіант найкращий для вашого будинку.

Варіанти оздоблення каміна дуже різноманітні – від швидких і недорогих до складних і екзотичних:

Оздоблення каміну цеглою

Цегляна кладка – досить популярний варіант, але він вимагає безмежної майстерності. Якість цегли для облицювання повинна бути вищого рівня, але навіть цього недостатньо – кожна цеглина відбирається вручну, після чого додатково підганяється, тому оздоблення каміну з використанням цегли перетворюється в виснажливу працю. Робота вимагає від майстра високої кваліфікації і не кожен пічник візьметься – навіть за підвищену оплату. Звичайно, виглядає це досить красиво, але … вибір дизайну інтер’єру стає дуже обмеженим.

Оздоблення каміну плиткою

Кахлі та керамічна плитка можуть дуже красиво виглядати на картинках, але в реальному житті складно зрозуміти з чим же вони поєднуються?

Дизайн приміщення доведеться робити з ретельним вивіренням усіх деталей і зовсім не факт, що вибір відповідних варіантів виявиться достатньо широким. Низька якість матеріалу – дуже серйозний недолік. Теоретично, вони можуть прослужити десятиліття, але на практиці навіть дорогі зразки рідко витримують більше двох-трьох років. Звичайно, це не означає що варто повністю від них відмовлятися, але бажано поставитися до цього варіанту з особливою обережністю.

Оздоблення каміну штукатуркою

Штукатурка – найпростіший і дешевий метод, який можна виконати навіть самостійно.

Мінус єдиний, але зате досить серйозний – недовговічність. Сажа і зола неминуче будуть осідати на штукатурці і незабаром камін стане асоціюватися з лігвом неохайних розбійників.

Оздоблення каміну гіпсокартоном

Гіпсокартон кріпиться не на самому каміні, а на металевому каркасі навколо нього. Це досить простий і відносно дешевий метод. Нажаль – виглядає він також досить дешево. Ще один мінус – гіпсокартон відноситься до горючих матеріалів. Умовно, звичайно, але близькість вогню відігр свою роль і його може викривити.

Оздоблення каміну деревом

Дерево є відвертою екзотикою, покликаною скоріше здивувати гостей і продемонструвати можливості будівельників. Латовання у поєднанні з практично негорючими сортами деревини дозволяє це здійснити, але будь-яких переваг у цьому методі не спостерігається.

Оздоблення каміну декоративним каменем

Штучний камінь є досить популярним матеріалом і достатньо поширений. Ареал його «проживання» – рівень цокольного поверху. Тут він виглядає природньо і органічно, але от камін … Для каміна він не дуже підходить. Незважаючи на запевнення виробників такого каменю, різниця є – і вельми істотна. Погодьтеся – каміни замовляють люди з гідним рівнем життя і для них це «не дуже» буквально впадає в очі.

Ракушняк досить привабливий, дешевий і простий в обробці. Нажаль, це занадто м’який матеріал, пошкодити який дуже легко. Інший недолік – пористість, в результаті експлуатації пори забиваються сажею і зовнішній вигляд швидко стає якимось неакуратним.

Пісковик і вапняк різноманітні і можна зробити вибір з десятків сортів. Власне кажучи – це основні їхні переваги, окрім хіба що простої обробки. Ці камені досить легко вбирають сажу і є не найбільш міцним матеріалом. Тобто накладають досить серйозні обмеження для дизайну.

Сланець – міцний, красивий і оригінальний камінь. Варіант цілком гідний, але трохи специфічний – не у кожний інтер’єр «впишеться» належним чином.

Граніт володіє дуже широкою гамою кольорів, то підібрати потрібний відтінок буде досить нескладно. Оздоблення камінів гранітом дуже затребуване – він добре пасує і полірований, і природній, так званий «дикий» вигляд. Відблиски вогню чудово підкреслюють його красу і грунтовність. Важливе доповнення – він не боїться подряпин або миючих засобів.

Мармур – неймовірно цікавий матеріал для роботи і не випадково оздоблення камінів мармуром є однією з найпопулярніших. Причина цьому як природна краса каменя, так і порівняно низька ціна. Існують сотні сортів мармуру і за бажання можна підібрати найбільш оптимальний саме для вашого будинку, вашого варіанту дизайну.

 

kaminкамины

Отже, короткий опис найбільш популярних матеріалів для оздоблення камінів ви прочитали. Тепер залишається вирішити – що ж вибрати? Складно дати однозначну пораду, але особливу увагу радимо звернути на граніт і мармур. Популярність цих матеріалів невипадкова – поєднання краси і здатності органічно виглядати практично в будь-якому інтер’єрі робить з них визнаних лідерів серед оздоблювальних матеріалів.

Вам необхідне оздоблення каміну – телефонуйте:

+38 (067) 219-18-45
+38 (099) 603-50-45
+38 (097) 292-87-51