• Русский

Мармур і граніт – огляд матеріалів

Граніт

Граніт є одним з найпоширеніших і найбільш улюблених натуральних каменів у всьому світі. Хіба що в окремих країнах, на кшталт Греції або Італії, з ним може позмагатися мармур. Але в Україні все ж саме граніт є найпоширенішим кам’яним матеріалом. Таке поширення він отримав ще за часів СРСР, коли його скрізь використовували для створення пам’ятників і інших монументальних споруд. У кожному місті України та інших пострадянських країн є величні адміністративні будівлі, оздоблені, як правило, темним гранітом.

Сучасні тенденції застосування цього матеріалу такі, що ним частіше стали обробляти саме внутрішні поверхні будівель. Зараз граніт цілком заслужено вважається найкращим оздоблювальним матеріалом, який за показниками зносостійкості не поступається штучним аналогам, а за декоративними властивостями є просто незамінним.

Граніт застосовується у виготовленні бруківки, балясин, сходів. Також з граніту зараз нерідко виготовляють камінні групи і стільниці для кухонь або ванн.

 

Мармур

Традиційно вважається, що мармур має світлий – білий, рожевий або жовтий колір, проте у природі існує зелений, чорний, помаранчевий або навіть червоний мармур. Він представляє з себе кристалічну метаморфічну гірську породу, яка утворюється шляхом перекристалізації вапняку або доломіту.

За рахунок своєї кристалічної структури мармур добре піддається різанню і поліруванню, завдяки чому його часто використовують як облицювальний матеріал. Історія використання мармуру витікає з глибин тисячоліть. Неймовірні витвори мистецтва створювали в античній Греції, на Сході – досить згадати відомий Тадж-Махал.

У сучасності мармур використовується для облицювання – обробної плитки, балясин, перил, а також для створення декоративних мозаїчних композицій, барельєфів і пам’ятників. Найчастіше використовується білий мармур, рідше – кольоровий або чорний. Мармур має відносно прозору фактуру як для каменю, що створює неперевершену гру світла і тіні на його поверхні.